Marina Aleksandrowa - biografia

Marina Andrejewna Aleksandrowa urodziła się 29 sierpnia 1982 roku (w paszporcie wpisano jej 29 września 1982) na Węgrzech w mieście Kuskunmaisa. Mieszkała tam przez 5 lat, potem wraz z rodzicami mieszkała na Zabajkalu, w Tule, potem w Sankt Petersburgu i obecnie mieszka w Moskwie. Jej ojciec, Andriej, jest oficerem w stopniu podpułkownika a matka, Irina, jest nauczycielką.

Marina uczyła się w Sankt Petersburgu w szkole o profilu matematycznym, ukończyła także średnią szkołę muzyczną w klasie harfy. Aktorstwa uczyła się w teatralnym "Studium Wyobraźni" a w tym roku ukończyła naukę w moskiewskim Instytucie Teatralnym im. Borisa Szczukina przy Państwowej Akademii Teatru. Do filmu trafiła przez amatorskie dziecięce kółko teatralne. Jej najważniejsze filmy to: seriale "Imperia pod udarom", w którym zadebiutowała w wieku 17 lat, "Azazel", "Gławnyje roli", a także francuski film "Fontes des neiges". W Rosji znana jest także z telewizyjnego show o nazwie "Ostatni bohater". Polscy widzowie mogli ją zobaczyć w roli Dziwy, bohaterki filmu Jerzego Hoffmana "Stara baśń. Kiedy słońce było bogiem".
Na festiwalu filmowym w Saint Tropez 2003 otrzymała nagrodę w kategorii "najlepszy debiut" za rolę w filmie "Fontes des neiges"

Marina lubi uczyć się obcych języków, uwielbia także podróżować. Często czyta książki, chodzi do fitness-clubu, lubi także robić zakupy.

    Ulubiony film - "Lecą żurawie"
    Ulubiona muzyka - jazz i muzyka klasyczna
    Ulubiony kolor - czarny (ubranie), a w ogóle to błękitny
    Ulubiony sport - pływanie
    Ulubiony samochód - jeep, chociaż nie ma prawa jazdy
    Ulubiony pisarz - G.G. Marquez i Brodski
    Ulubiona kuchnia - japońska (suszi) i gruzińska
    Ulubiony napój - sok jabłkowy

Zobacz więcej o Marinie Aleksandrowej
©2003 Marzena Gałązka. Ostatnie zmiany - 22 października 2003